Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjonis jõudis täna lõpule Vabariigi Presidendi poolt välja kuulutamata jäetud karistusseadustiku, avaliku teenistuse seaduse, välismaalaste seaduse, kodakondsuse seaduse, kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse ja kriminaalmenetluse seadustiku muutmise seaduse (416 UA) menetlemisega komisjonis.

„Sõnastasime ümber kaks vaidlusalust paragrahvi selliseks, mis peaks nüüd rahuldama erinevaid osapooli ja arvajaid. Niinimetatud valeandmete esitamise paragrahv sai pandud täpsemalt kirja ja defineeritud kui Eesti Vabariigi vastane võltsimine, mis oli ka vastava muudatusettepaneku esitajate algne idee. Massiliste korratuste organiseerimise sätte jätsime sisuliselt samaks täna kehtivaga, kuid selles on täpsemalt kirja pandud, et kriminaliseeritud on ka nimetatud teo ettevalmistamine ja üleskutse selles osalemisele. Samuti tõstsime sanktsiooni nimetaud kuritegude osas kolmest kuni kaheksa aastani,“ sõnas õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher.
 
Õiguskomisjon otsustas jätta seadusest välja kriminaalmenetluse ja kodakondsuse seaduse muudatused, et tulla nende küsimuste juurde tagasi iseseisvates eelnõudes.
 
Seadus on Riigikogu täiskogus teisel lugemisel kolmapäeval, 14. oktoobril ja kolmandal lugemisel 15. oktoobril, juhul kui teine lugemine kolmapäeval lõpetatakse.
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside