Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigireformi probleemkomisjon hakkab kokku koondama ettepanekuid Riigikogu kodu- ja töökorra kohta ning analüüsima, kas ja kuidas vajaks parlamendi praegune töökord ja suurus muutmist.

„Komisjon on viimase kuu jooksul tegelenud põhjalikult maavalitsuste tegevuse lõpetamisega kaasnevate kitsaskohtadega ning lisaks sellele reformile hoiab komisjon jooksvalt silma peal ka haldusreformi kulgemisel. Kuid riigireformi vältimatu osa on ka analüüs terve riigisüsteemi toimimisest, sealhulgas Riigikogu enda töökorralduse ülevaatamine ning ministeeriumite omavahelise koostöö analüüsimine,“ lausus riigireformi arengusuundade väljatöötamiseks moodustatud Riigikogu probleemkomisjoni esimees Ivari Padar.

Ta märkis, et komisjon kavatseb kokku koguda Riigikogu fraktsioonide ettepanekud Riigikogu kodu- ja töökorra võimalikest muudatustest ning ka info varasemate aastate jooksul esile kerkinud probleemkohtadest. Samuti plaanib komisjon tutvuda mitme teise Euroopa riigi parlamendi kodukorraga.

Komisjon arutas täna riigireformiga seotud küsimusi vandeadvokaat Jüri Raidlaga, kes oli üks esinejatest eelmise aasta aprillis, kui Riigikogu arutas riigivalitsemise reformi olulise tähtsusega riikliku küsimusena.

„Meie ühiskond on vananev ja vähenev ning pikas perspektiivis ei suuda me ülal hoida materiaalselt nii kallist riiki nagu meil täna on. Me peame oma riiki muutma efektiivsemaks ja riigireformiga ette võetavad sammud peakski meid selles suunas viima,“ ütles Raidla.

Ta märkis, et peab oluliseks ka Riigikogu enda reformimist ja Riigikogu liikmete arvu vähendamist. „See oleks parim signaal kogu ühiskonnale, et reform läbib kõiki riigi tasandeid,“ lisas Raidla.

Riigikogu moodustas probleemkomisjoni tänavu veebruaris ning komisjoni ülesanneteks on  jälgida ja analüüsida haldusreformi elluviimist ja regionaalhalduse ümberkorraldamist ning neile seatud eesmärkide saavutamist, teha ettepanekuid avaliku võimu ümberkorraldamiseks ja vaadata üle selle täidetavad ülesanded, hinnata avaliku võimu ümberkorraldamise eesmärgil elluviidavate tegevuste mõju ja jätkusuutlikkust ning teha ettepanekuid Riigikogule ja Vabariigi Valitsusele ning vajaduse korral algatada seadusmuudatusi.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside