Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei andis teistkordselt välja August Rei parlamendiuuringu stipendiumi. Stipendiumi asutamise eesmärk on edendada parlamendialast teadustööd. See antakse parlamendi-, parlamentarismi- või Eesti parlamentaarsete kogude alase magistri- või doktoritöö kirjutajale. Stipendiumikomisjon hääletas üksmeelselt Priit Kallakasele stipendiumi määramise poolt.

Priit Kallakas õpib alates 2008. aasta sügisest Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna võrdleva poliitika magistriõppes ja tema magistritöö teema on „Poliitilise klassi värbamine Eesti erakondades“. Töö juhendaja prof Vello Pettai on märkinud, et Priit Kallakase uuring liikmete värbamisest Eesti erakondades aitab olulisel määral selgitada parteide kohesiooni ja käitumist nii Riigikogus kui ka kohalike omavalitsuste volikogudes. Kui me räägime parlamentaarsest demokraatiast, mis on oma korda erakonnapõhine, siis on oluline uurida ka seda, kuidas kujunevad erakonnad.
 
Stipendiumikomisjon hindas eraldi töö kavandit ja taotleja pädevust ning leidis, et Kallakas on sobilik August Rei parlamendiuuringu stipendiumi kandidaat.
 
August Rei (1886-1963) oli Asutava Kogu liige ja esimees selle kokkutulemisest 23. aprillil 1919 kuni tegevuse lõpetamiseni. Aastatel 1920–1937 oli Rei I-V Riigikogu liige ning ajavahemikus 9. juuni 1925 – 22. juuni 1926 II Riigikogu esimees.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside