Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

NATO Parlamentaarse Assamblee 58. aastaistung Prahas algas täna NATO PA ja Venemaa Nõukogu kohtumisega. Sellel osalevad lisaks Eesti delegatsiooni juhile Marko Mihkelsonile ka delegatsiooni liikmed Sven Mikser, Mati Raidma ja Kadri Simson. 

Laupäeval ja pühapäeval toimuvatel komiteede istungitel leiavad tähtsamate teemadena käsitlemist NATO roll merejulgeoleku kindlustamisel ja piraatluse vastases võitluses, Araabia kevade õppetunnid ning mõju Euro-Atlandi piirkonna julgeolekule, majanduslikud ja poliitilised muutused Lähis-Ida ning Põhja-Aafrika regioonis, eurokriisi põhjused ja tagajärjed, samuti üleminekuperiood Afganistanis, Edela-Aasia julgeolek, aga ka arengud Süürias ja Iraanis. 

NATO PA Eesti delegatsiooni liige Sven Mikser tutvustab kaitse- ja julgeolekukomitee pearaportöörina Afganistani julgeolekupoliitika tulevikusuundi käsitlevat raportit.  

Praha istungjärguga lõpeb ka praeguse NATO PA presidendi Karl A. Lamersi ametiaeg ning esmaspäevasel plenaaristungil valitakse kaheks aastaks ametisse uus president. 

Plenaaristungil esinevad pöördumistega NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen, Montenegro president Filip Vujanovic ning Gruusia president Mihheil Saakašvili

Istungjärgul arutlusele tulevate raportitega saab tutvuda aadressil:

http://www.nato-pa.int/Default.asp?SHORTCUT=2720 

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside