Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees ja Eesti-Portugali parlamendirühma esimees Maret Maripuu kohtus Eestis ametlikul visiidil viibiva Portugali asevälisministri ja Euroopa Liidu asjade riigisekretäri Manuel Lobo Antunesiga.
 
Maripuu ütles, et kahe riigi vahelisi häid suhteid on võimalik laiendada parlamentidevaheliste suhete arendamise kaudu. Riigikogus on moodustatud Eesti-Portugali parlamendirühm. Maripuu avaldas lootust, et samasugune rühm moodustatakse lähiajal ka Portugalis. Riigikogu aseesimees tutvustas Riigikogu tegevust ja selgitas Eesti poliitilist olukorda.
 
Kohtumisel väliskomisjoni esimehe Enn Eesmaaga käsitleti kahe riigi omavahelisi suhteid. Mõlemad pooled kinnitasid, et senine koostöö nii poliitika, majanduse kui ka kultuuri vallas on olnud asjalikud ja vastastikku kasutoovad. Seoses sellega, et Portugal on tuleva aasta teisel poolel EL eesistujamaa, rõhutas väliskomisjoni esimees, et Eesti jaoks on oluline EL toetus Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimiseks Venemaa Riigiduumas. Vestluse käigus puudutati veel mitmeid olulisi probleeme koostöö korraldamiseks Euroopa Liidu raames.
 
Kohtumisel Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kristiina Ojulandiga käsitleti Euroopa põhiseadusliku lepingu tulevikuga seotud küsimusi. Eesti on lepingu teatavasti ratifitseerinud, Portugal mitte. Portugali asevälisminister ei osanud veel täpselt öelda ajagraafikut, millal teemat käsitletakse ja missugune on lõplik seisukoht referendumi korraldamise küsimuses.
 
Ojuland tõstis üles Eesti jaoks kaks olulist küsimust. Need on Schengeni viisaruumiga kiire liitumine ja Euroopa Liidu ühise energiapoliitika väljatöötamine, mis tagaks kontinendi majandusliku ja poliitilise sõltumatuse. Portugali asevälisminister märkis, et energiapoliitika on kindlasti kesksel kohal ka Portugali eesistumise ajal tuleva aasta teisel poolel.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside