Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Toomas Varek võttis täna Toompea lossis vastu Poola välisministri Anna Fotyga. Kohtumisel keskenduti ühisele koostööle Euroopa Liidu ja NATO raames, samuti kahepoolsetele suhetele.

Riigikogu esimees tõi esile Eesti elanike kasvanud poolehoiu Euroopa Liidu liikmeksolekule ning märkis, et see on tulnud suuresti tänu jätkuvale majanduskasvule, mis ELi toel kogub jõudu ka maapiirkondades. Samas selgitas ta Riigikogu poolt viimasel ajal langetatud strateegiliste otsuste, sealhulgas Eesti Raudtee tagasiostmise tagamaid.

Välispoliitikast rääkides tõdesid mõlemad pooled, et Eesti ja Poola realiseerivad oma ühishuvisid Euroopa Liidu ja NATO raames, samuti Läänemere äärsete riikide koostöös. Poola välisminister märkis eriti ära ühist rasket missiooni Afganistanis, selgitades, et Poolal on kavas märkimisväärselt suurendada osalust sealses NATO väekontingendis.

Räägiti ka ELi ühise energeetika ja kaubanduse kujundamise vajadusest Venemaa suunal, samuti Saksa-Vene merealusest gaasijuhtmest Läänemeres. Riigikogu esimehe sõnul tuleb neis küsimustes kõigi huve arvestava lahenduse leidmiseks teha senisest tulemuslikumat koostööd, taotleda kogu võimaliku teabe täielikku kättesaadavust ja seda igakülgselt analüüsida.

RK esimees ja Poola välisminister avaldasid erilist heameelt kahe riigi parlamentide tõhusate sidemete üle. Lisaks parlamendijuhtide kohtumistele lävivad omavahel tihedalt alalised komisjonid ja delegatsioonid, samuti sõprusrühmad.

Poola välisministril toimus kohtumine ka Riigikogu väliskomisjoni liikmetega eesotsas komisjoni esimehe Enn Eesmaaga. Vestlusel keskenduti Euroopa Liidu poliitilistele ning majanduslikele suhetele Venemaa ja Valgevenega. 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside