Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni ja põhiseaduskomisjoni liikmed kohtusid täna (12.03.13) Rahvusvahelise Kriminaalkohtu assamblee presidendi Tiina Intelmanniga, kes tutvustas kohtu tegevust  ja andis ülevaate oma tööga seotud probleemidest.

„Tore on kogeda esialgu abstraktsena näivat seost Rahvusvahelise Kriminaalkohtu Rooma  statuudi täiendamise eelnõu ja praktika vahel ning tutvuda Rahvusvahelise Kriminaalkohtu tegevusega lähemalt,“  ütles õiguskomisjoni esimees Marko Pomerants, viidates 23. jaanuaril 2013. aastal Riigikogu poolt ühena esimestest ratifitseeritud Rahvusvahelise Kriminaalkohtu Rooma statuudi muudatustele, mis võimaldavad kohtul edaspidi rakendada oma jurisdiktsiooni ka agressioonikuriteo suhtes.

„Muuhulgas soovis Tiina Intelmann julgustada Eesti noori kandideerima tööle Rahvusvahelise Kriminaalkohtu institutsioonidesse. Kindlasti tuleks selline kogemus kasuks ja Eesti saaks selliselt anda oma panuse euroopaliku õiguskorra arengusse,“ ütles Pomerants.

Haagis asuv Rahvusvaheline Kriminaalkohus asutati 1998. aastal Roomas ja selle pädevusse kuuluvad kõige rängemad kuriteoliigid – genotsiid, sõjakuriteod, inimsusvastased kuriteod. Kohtu statuudioga on tänaseks liitunud 120 riiki.

Tiina Intelmann valiti Rahvusvahelise Kriminaalkohtu assamblee presidendiks 2011. aasta detsembris.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside