Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhjala ja Balti riikide parlamentide väliskomisjonide esimehed otsustasid oma eilsel kohtumisel Klaipedas muuta kokkusaamised regulaarseks, et edendada informatsiooni vahetust ning võimalike välispoliitiliste ühispositsioonide kujundamist.

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni hinnangul võimaldab uus koostöövorm tõsta siinse regiooni parlamentide rolli välispoliitiliste, aga ka muude ühiste teemade sõelumisel. "Balti riikide liitumine ELi ja NATOga annab täiesti uue sisu regionaalsele koostööle. Meie välispoliitilised eesmärgid samastuvad juba praegu meie Põhjala naabrite eesmärkidega," ütles Mihkelson. Marko Mihkelson rõhutas samuti, et uue koostöömudeli loomine parlamentide väliskomisjonide vahel on heaks näiteks, kuidas Balti riikide, sh Eesti liitumisega ELi ja NATOga kasvab meie mõju piireületava välispoliitika kujundamisel.

Väliskomisjonide esimeeste esimene uue formaadiga kohtumine leiab aset juba käesoleva aasta novembris Stockholmis.

25.-27. augustil Klaipedas toimunud kohtumisel osalesid Soome, Rootsi, Norra, Islandi, Eesti, Läti ja Leedu parlamentide väliskomisjonide esimehed. Samal ajal leidis Palangas aset ka Põhjala ja Balti riikide parlamentide esimeeste traditsiooniline kohtumine.

Riigikogu pressitalitus

27. august 2003

Lisainformatsioon:

Marko Mihkelson, väliskomisjoni esimees, tel 05141442

Tagasiside