Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval, 3. juunil kell 11.15 toimub Riigikogu põhiseaduskomisjonis Rahvakogu ettepanekute avalik arutelu, et kokku leppida ettepanekute menetlemise tegevuskavas ja vajadusel eelnõude algatamise ajakavas. Istung toimub ruumis L 333 ja seda saab jälgida reaalajas Riigikogu veebis.

Komisjoni istungil osalemiseks palume soovijatel hiljemalt 31. maiks registreeruda aadressil [email protected] või telefonil 631 6442.

Arutelu käigus soovib komisjon jõuda selgusele, millised muudatused tuleks viia valimisseadustesse ja missuguseid seadusi tuleks veel muuta või algatada. Varem on komisjon põhimõtteliselt toetanud rahvalagatuse regulatsiooni väljatöötamise vajadust.

Põhiseaduskomisjon on Rahvakogu ettepanekuid arutanud oma korralistel istungitel ja keskendunud seni eelkõige erakonnaseaduse muudatustele, mis on välja töötatud vastavalt ettepanekutele, mille esitasid komisjonile mittetulundusühingute esindajad ja eksperdid, kuid milles on arvestatud ka Rahvakogu ettepanekuid. Komisjon algatas erakonnaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu ( selle aasta 23. mail.439 SE)

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves andis Rahvakogu ettepanekud Riigikogule üle 9. aprillil. Raport ja lühikokkuvõte ettepanekuist on kättesaadav Riigikogu dokumendiregistris ja põhiseaduskomisjoni kodulehel.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside