Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjoni tänane avalik istung keskendus isikuandmete kaitse küsimustele. Arutluse all oli õiguskantsleri kiri põhiseaduskomisjonile, milles juhitakse tähelepanu ID-kaardi omanike isikuandmete avalikustamisele AS Sertifitseerimiskeskuse koduleheküljel. Põhiseaduskomisjon möönis, et tegu on seaduserikkumisega ning otsustati pöörduda siseministri poole ettepanekuga lahendada seadusevastane olukord siseministeeriumi haldusalas.

Kuulanud ära statistikaameti ja andmekaitse inspektsiooni esindajad, leidis põhiseaduskomisjon, et on kahetsusväärne kui erinevate institutsioonide vahel eksisteerivad põhimõttelised erimeelsused isikuandmete kaitse seaduse kohaldamise osas. Komisjon otsustas pöörduda valitsuse poole ettepanekuga kujundada ühtne seisukoht tagamaks täidesaatva riigivõimu organite ühesugune isikuandmete kaitse seaduse kohaldamine.

Põhiseaduskomisjoni esimees Urmas Reinsalu oli arvamusel, et tegemist on absurdse olukorraga ning üksikisikute seisukohast on kahjulik kui riigiametid tõlgendavad isikuandmete kaitse valdkonna seadusi erinevalt.

Põhiseaduskomisjon võttis teadmiseks justiitsministeeriumi kavatsuse esitada lähiajal Riigikogule isikuandmete kaitse seaduse muutmise eelnõu.

Komisjoni istungil osalesid teiste seas justiitsminister Rein Lang, siseminister Kalle Laanet, õiguskantsler Allar Jõks, andmekaitse inspektsiooni peadirektor Urmas Kukk, statistikaameti peadirektori asetäitja Tuulikki Sillajõe ning TÜ emeriitprofessor Ene-Margit Tiit.

Riigikogu pressitalitus

Aivar Jarne

6316 356

Tagasiside