Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas oma tänasel istungil teha Riigikogu täiskogule ettepanek Vabariigi Presidendi poolt väljakuulutamata jäetud monopolidele hinnapiirangute kehtestamise seadust muutmata kujul uuesti mitte vastu võtta ja alustada seaduse muutmist. Komisjoni otsus oli konsensuslik.

Tänasel istungil osalesid Vabariigi Presidendi õigusnõunik Ülle Madise ja õiguskantsler Indrek Teder. Nende väitel ei ole ei Vabariigi President ega ka õiguskantsler seaduse üldpõhimõtete vastu, kuid presidendi poolt esile toodud vead tuleb nende kinnitusel parandada.
 
Riigikogu täiskogu koguneb kõnealust seadust uuesti arutama oma erakorralisel istungjärgul esmaspäeval, 2. augustil kell 10. Juhul kui Vabariigi Presidendi poolt välja kuulutamata jäetud monopolide hinnapiirangute seadust esmaspäeval muutmata kujul uuesti vastu ei võta, toimub teisipäeval kell 10 teine erakorraline istungjärk nimetatud seaduse teistkordseks menetlemiseks. Kui monopolide hinnapiirangute kehtestamise seaduse teine lugemine teisipäeval lõpetatakse, toimub algusega üks tund pärast teise lugemise lõpetamist kolmas istungjärk nimetatud seaduse kolmandaks lugemiseks.
 
Vabariigi President osutas seadust välja kuulutamata jättes, et seaduse rakendusmehhanism vajab täiendamist osas, mis puudutab ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liitumise tasu ning veeteenuse hindade kehtestamist enne monopolide hinnapiirangute kehtestamise seaduse nõuete rakendumist, kuna seadus jätaks vee-ettevõtjaile ligi pooleks aastaks vaba voli ühepoolsete hindade kehtestamiseks. Samuti juhtis president tähelepanu sellele, et majandus- ja kommunikatsiooniministrile antakse kaugkütte lepingutingimuste kehtestamisel õigusi, mis peaksid olema reguleeritud seaduses ja mitte ministri määrustega.
Vabariigi Presidendi motiividega kõnealuse seaduse väljakuulutamata jätmisest on võimalik lähemalt tutvuda aadressil http://www.president.ee/et/ametitegevus/otsused.php
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside