Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhiseaduskomisjon otsustas oma tänasel istungil, et toetab VEB Fondi uurimiskomisjoni lõpparuande esitamise tähtaja pikendamist 18. juunini. Selle tingis algselt eeldatud töömahu alahindamine ning täiendavate toimingute ja info kogumise vajadus.

Algselt pidi VEB Fondi koondatud nõuete menetlemise ja rahuldamise asjaolude väljaselgitamiseks moodustatud Riigikogu uurimiskomisjon esitama oma lõpparuande Riigikogule ja avalikkusele 7. aprilliks. Selle, juba pikendatud tähtaja määramise põhjenduseks oli Riigikontrolli lubadus esitada audit veebruari lõpuks, kuid seda ei sündinud. Uurimiskomisjon taotles lisaaega 23. septembrini.

Uurimiskomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul soovib uurimiskomisjon materjalidega edasi töötada ning inimesi veel kord küsitleda ning koguda infot ja seda analüüsida.

Samuti tõi Vakra olulise tähtaja edasilükkamist nõudva asjaoluna välja selle, et riigikontrolli audit VEB Fondi kohta valmib juunis. Riigikontrolli esindaja Tarmo Olgo sõnul loodavad nad saada lisainformatsiooni Vene Föderatsiooni Kontrollikojast.

Põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste sõnul on uurimiskomisjon teinud head ja põhjalikku tööd, kuid erikomisjon ei saa muutuda lähiajaloo uurimiskomisjoniks. Samuti märkis ta, et uurimiskomisjoni töö pole sõltuv riigikontrolli auditist ja selle valmimise ootamine pole põhjendatud. „Olukorras, kus ühe probleemiga tegelevad kolm erinevat uurimist, ei näe ma põhjust, miks peaks uurimiskomisjoni töö kanduma üle sügisistungjärku,“ lisas Maruste.

Vakra kinnitusel ei ole senise uurimise tulemusel ilmnenud Eesti tänases poliitilises elus osalevate isikute seotust VEB fondi nõuete menetlemisega. Vakra märkis ka seda, et prokuratuur on algatanud kriminaalmenetluse Vahur Krafti poolt esitatud võltsitud dokumendi osas.

VEB Fondi uurimiskomisjoni lõpparuande esitamise tähtaja pikendamine tuleb esimesele lugemisele Riigikogu täiskogul 18. märtsil.

Riigikogu pressiteenistus

 

 

 

Tagasiside