Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas oma tänasel istungil algatada ja esitada esmaspäeval Riigikogu menetlusse kaks eelnõu, mis puudutavad Tallinna linnaosade korraldust ja valimisi Tallinnas.

Ühtlasi otsustas komisjon taunida Tallinna linnavalitsuse kavatust muuta Tallinn üheks valimisringkonnaks. Komisjon leidis, et Tallinna linnavalitsuse tegevus on seadusevastane ja kutsus põhiseaduslikkuse järelvalvega tegelevaid institutsioone alustama menetlust oma pädevuse piirides.

Täna põhiseaduskomisjoni poolt algatatud kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise seaduse eelnõu seadustab Tallinnas olemasolevad kaheksa valimisringkonda. Teisena komisjoni poolt algatatud kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu keelab kohaliku omavalitsuse volikogul likvideerida osavalda või linnaosa ja muuta nende piire korraliste kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste aastal.

Põhiseaduskomisjon kogunes seoses soolise võrdõiguslikkuse seaduse, võrdse kohtlemise seaduse, Eesti vabariigi töölepingu seaduse, kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse ja kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise seaduse (317 UA) uuesti aruteluga.

Tänaseks oli komisjonile laekunud nimetatud eelnõule kokku 246 muudatusettepanekut, millest 4 oli esitanud keskfraktsioon ja 242 keskfraktsiooni üksikud liikmed. Muudatused puudutavad eelnõu valimiste korraldust käsitlevat osa.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside