Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Uus eelnõu seab poliitilisele välireklaamile piirangud, kehtestades valimisplakati suuruseks üks ruutmeeter ja välikampaania pikkuseks 60 päeva.

Põhiseaduskomisjon saatis täiskogusse teisele lugemisele Euroopa Parlamendi valimise seaduse, kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse ja Riigikogu valimise seaduse muutmise seaduse eelnõu (620 SE), mille eesmärk on piirata poliitilist välireklaami.

Eelnõu kohaselt on poliitiline välireklaam lubatud vaid kõnealuses seaduses sätestatud mahus ning kohaliku omavalitsuse poolt selleks ette nähtud kohas ja tingimustel, mis on võrdsed kõigile erakondadele ja üksikkandidaatidele. Poliitilise välireklaami plakati või muu visuaalse info kandja maksimaalseks lubatud suuruseks on eelnõu kohaselt üks ruutmeeter. Kohalik omavalitsus määrab välireklaamiks ette nähtud kohad hiljemalt 60 päeva enne valimisi.

Põhiseaduskomisjoni poolt heaks kiidetud ajakava kohaselt peaks eelnõu olema teisel lugemisel 27. mail ja 1. juunil ning kolmandal lugemisel 2. juunil, mil eelnõu on kavas panna lõpphääletusele.

Eelnõu 620 SE algatasid 4. aprillil 2005 Riigikogu liikmed Jarno Laur, Jaanus Marrandi, Mart Nutt, Juhan Parts ja Ela Tomson ning see oli esimesel lugemisel 19. aprillil 2005.

Teistele valimisreklaami piiravatele eelnõudele (234 SE, 235 SE ja 593 SE) seadis komisjon parandusettepanekute esitamise tähtajaks 16. juuni 2005, lükates nende edasise arutelu sügisesse.

Tagasiside