Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rahvaliidu fraktsiooni ettepanekud jätta elektroonse hääletamise sätted kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise eelnõust välja ei leidnud toetust.

Põhiseaduskomisjon ei toetanud Rahvaliidu fraktsiooni ettepanekut jätta elektroonset hääletamist puudutav osa kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise eelnõust välja. Ka ei soovinud komisjon elektroonset valimist Tiit Tammsaare ettepanekul nelja aasta võrra edasi lükata.

Komisjon täiendas nimetatud eelnõu sätetega, mis täpsustavad valimisliitude rahastamist, rahaliste vahendite kasutamist ja sellekohast aruandlust. Eelnõu kohaselt kehtestatakse valimisliidule samad reeglid, mis on erakonnal. Sellest lähtuvalt ei tohi valimisliit vastu võtta varjatud annetusi ja peab esitama valimiskampaania kuludest aruande Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon ile.

Kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise eelnõu (607SE) on teisel lugemisel sellel kolmapäeval ja kolmandal lugemisel neljapäeval, juhul kui eelnõu teine lugemine kolmapäeval lõpetatakse.

Tagasiside