Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas oma tänasel istungil algatada eelnõud, millega moodustatakse riigieelarve kontrolli erikomisjon, korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon.

Põhiseaduskomisjoni ettepaneku kohaselt on eelnõude esimene lugemine kavas teisipäeval, 3 mail ja teine lugemine ning lõpphääletus neljapäeval, 5. mail. Eelnõud jõustuvad  peale nende allakirjutamist Riigikogu esimehe poolt.
 

Põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste annab eelnõud Riigikogule üle homme, kolmapäeval, 20 aprillil.
Vastavalt algatatavale eelnõule kuuluvad põhiliikmena riigieelarve kontrolli erikomisjoni Arto Aas, Annely Akkermann, Margus Hanson, Kajar Lember, Inara Luigas, Priit Sibul, Mihhail Stalnuhhin ja Neeme Suur, ning nende asendusliikmed Aivar Sõerd, Liisa-Ly Pakosta, Urve Tiidus, Urve Palo, Lembit Kaljuvee, Toomas Tõniste,  Kadri Simson ja Indrek Saar.
Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni kuuluvad põhiliikmena Rein Aidma, Andres Anvelt, Kalev Kotkas, Lauri Laasi, Meelis Mälberg, Erki Nool, Aivar Riisalu ja Andrus Saare, ning asendusliikmena Kalev Lillo Jaak Allik, Rein Randver, Priit Toobal, Lauri Luik, Kaia Iva, Tarmo Tamm ja Reet Roos.
 
Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni liikmed on vastavalt Peep Aru, Kalev Kallo, Väino Linde, Aadu Must, Heljo Pikhof, Marko Pomerants, Indrek Raudne ja Jaan Õunapuu, ning nende asendusliikmed Kalle Jents, Peeter Võsa, Rait Maruste, Kalle Laanet, Karel Rüütli, Peeter Laurson, Andres Herkel ja Eiki Nestor.

 

Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside