Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhiseaduskomisjon kuulas ära Andmekaitse Inspektsiooni peadirektori Urmas Kuke ülevaate isikuandmete kaitse seaduse ja avaliku teabe seaduse täitmisest 2006. aastal, mis tugines inspektsiooni vastavasisulisele ettekandele.

Põhiseaduskomisjon jagas inspektsiooni muret sellest, et ligi pooled (umbes 600) isikuandmete töötlejaist ei ole end Andmekaitse Inspektsioonis registreerinud. End isikuandmete töötlejaiks mitte registreerinute hulgas on Kuke kinnitusel ka kohtuid.

Delikaatsete isikuandmete töötlejaiks ei ole end inspektsiooni kinnitusel registreerinud ka enamik apteeke. Viimasel aruandlusperioodil (01.10.05-30.09.06) tegi seda vaid 3 apteeki.

Mitteregistreerunute suur hulk tuleneb andmekaitseinspektsiooni ettekande kohaselt asjaolust, et paljudel delikaatsete isikuandmete töötlejail lõppes andmete töötlemise registreerituse tähtaeg selle aasta 1. oktoobril ja uusi taotlusi ei ole esitatud. Nimetatud ligi 600 töötleja suhtes on kavandatud haldussunni kohaldamine.

Viimasel aruandlusperioodil koostas inspektsioon andmete töötlejaile 4 ettekirjutust, 3 hoiatust ja kahel korral rakendati ka sunniraha: Tervisekaitseameti suhtes 8000 krooni ja SA Tartu Ülikooli Kliinikumi suhtes 10 000 krooni.

Põhiseaduskomisjoni esimehe Urmas Reinsalu hinnangul on olukord selles valdkonnas enam kui ebarahuldav ja komisjon tuleb selle teema juurde kindlasti tagasi juba lähitulevikus.

 Riigikogu pressitalitus

Tagasiside