Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon kohtus oma tänasel istungil õiguskantsleri kandidaat Indrek Tederiga ja tegi tema ametisse nimetamist puudutava otsuse eelnõu suhtes menetluslikud otsused. Komisjon ei kujundanud Tederi suhtes komisjonipoolset arvamust, kuna õiguskantsleri kandidatuuri hääletamine on salajane, ning soovitas eelnõu panna täiskogus lõpphääletusele. Eelnõu arutelu toimub homsel täiskogu istungil.

Teder tutvustas komisjonile oma seisukohti ja vastas komisjoni liikmete küsimustele. Komisjonid liikmed tundsid huvi, milline peaks olema tasakaal õiguskantsleri põhiseaduslikkuse järelevalve ja ombudsmani rollide vahel ning kas viimase osas oleks vajalik eraldi institutsioon. Tederi hinnangul vajaks see küsimus analüüsimust, kuid tema arvates on võimalik jätkata ka praegu kehtiva regulatsiooni alusel.

Põhiseaduse muutmise küsimuses asus Teder seisukohale, et põhiseadust ei ole vaja kergekäeliselt muuta, kuna Eesti seadussüsteem toimib hästi ja kõik olulised valdkonnad saab reguleerida eraldi seadustega.

Aprillirahutustest tulevat kavatsust laiendada jõustruktuuride võimuvolitusi Teder ei pooldanud, leides, et probleemidega oli võimalik toime tulla ka olemasolevate seaduste tasandil. Tederi sõnul pooldab ta võimalikult vaba ühiskonda, ja selle nimel tuleb ta sõnul pingutada.

Homsel istungil peab eelnõu Riigikogu otsus Indrek Tederi õiguskantsleri ametisse nimetamine (192 OE) osas ettekande põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde. Õiguskantsleri kandidaat sõna ei saa. Hääletamine antud päevakorraküsimuses on salajane.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside