Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval, 23. aprillil kell 13.15-14.45 toimub Riigikogu lahtiste uste päeva raames põhiseaduskomisjoni avalik istung, kus tuleb kaalumisele valimisea langetamine. Vaatluse all on valimisea langetamise õiguslikud aspektid, noorte valmisolek selleks ning valimisea langetamise võimalikud mõjud valitsemisele ja ühiskonnale. Istung toimub Riigikogu konverentsisaalis.

Valimisea langetamise teema algataja on justiitsministeerium. Ministeeriumi lähtepositsiooni ja justiitsministeeriumi vastavasisulise analüüsiga saab tutvuda veebiaadressil http://www.ngo.ee/ngo/8/article/3204

Põhiseaduskomisjoni avalikul istungil on kavas 3 ettekannet:

1. Justiitsminister Kristen Michal, „Valimisea langetamise õiguslikud aspektid ja teiste riikide praktika“;

2. Eesti Noorteühenduste Liidu noortepoliitika juht Edgar Rootalu, „[email protected] programmist ja valimisea langetamisega seotud tegevustest“;

3. Tallinna Ülikooli võrdleva halduspoliitika professor Anu Toots, „Valimisea langetamise võimalikud mõjud valitsemisele ja ühiskonnale“.

Istungit juhatab põhiseaduskomisjoni aseesimees Deniss Boroditš.

Kõik Riigikogu külastajad on istungile oodatud! Istungil saab esitada küsimuse nii ettekandjaile kui ka põhiseaduskomisjoni liikmeile ning esitada ka omapoolseid arvamusi.

Istungist toimub ülekanne reaalajas veebiaadressil https://www.riigikogu.ee/live/otse.asx.

Vt ka Riigikogu lahtiste uste päeva kava.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside