Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Juristide Liidu algatusel toimub Riigikogus kolmapäeval, 9. märtsil haldusreformi teemaline konverents, kus ettekanded teevad Riigikogu liikmed, rahandusministeeriumi ja riigikontrolli esindajad, Tallinna linnasekretär ning juristide liidu esindajad. Lisaks saavad avatud arutelus sõna kõik esinejad ja soovijad.

Kell 12 Riigikogu konverentsisaalis algav konverents „Haldusreformi piirid, reformi õiguslikud alused ja valikud“ toimub koostöös Riigikogu põhiseaduskomisjoniga ning Eesti Juristide Liit tähistab sellega oma 27. aastapäeva.

„Eesti riik vajab hädasti haldusreformi, mis oleks tehtud targalt ja läbimõeldult,“ ütles konverentsil esinev põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet. „Seejuures on oluline, et avalikkuse jaoks oleks läbiviidava reformi vajadus ja eesmärk lihtsalt ning arusaadavalt lahti seletatud.“

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Artur Talvik teeb konverentsil ettekande teemal „Elu võimalikkusest maal peale haldusreformi“ ning rahandusministeeriumi nõunikud Olivia Taluste ja Ave Viks teemal „Haldusreform toob võimekamad kohalikud omavalitsused“.

Ettekanded teevad konverentsil ka linnasekretär Toomas Sepp, riigikontrolli peakontrolör Airi Mikli, Eesti Juristide Liidu tegevpresident Meelis Pirn ja Eesti Juristide Liidu noorjuristid.

Konverentsi ajakava.

Konverentsist tehakse ka veebiülekanne.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 503 9907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside