Põhiseadus-, kultuuri- ja sotsiaalkomisjon peavad täna kell 14 Riigikogu konverentsisaalis ühise avaliku istungi, kus arutatakse vabatahtliku tegevuse kasu ühiskonnale ja tööandjate motiveerimist selle soodustamisel.

„Oleme Euroopa Liidus vabatahtliku panustamise poolest keskmised. Samas on kasvanud meie Eesti „Teeme ära!“ talgupäevast välja ülemaailmne koristusaktsioon, kus puhtama planeedi nimel löövad kaasa miljonid inimesed,“ ütles põhiseaduskomisjoni esimees Paul Puustusmaa. Ta lisas, et vabatahtlikud panustavad Eestis peamiselt kohaliku elu edendamisse ja loodushoidu.

Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder avaldas heameelt, et viimaste aastatega on vabatahtlike arv märkimisväärselt kasvanud. „Uuringu kohaselt on vabatahtlike potentsiaal Eestis siiski alakasutatud ja seepärast tuleks ka edaspidi valdkonna arengut toetada. Kindlasti tuleks suurendada tööandjate valmisolekut toetada töötajate panust vabatahtlikku tegevusse,“ ütles Mölder.

Kultuurikomisjoni esimees Aadu Must tõi välja, et vabatahtlikuna tegutsevad tõenäolisemalt need, kelle teadlikkus on suurem. „Seetõttu on oluline teavitustegevus vabatahtliku töö väärtusest ja mõjust nii ühiskonnale kui ka inimesele endale. Vabatahtlikuks satutakse enamasti kellegi kutsel, nii et mida rohkem aktiivseid inimesi oma sõpru kaasa lööma kutsuvad, seda sidusama ja tugevama ühiskonna loome,“ ütles Must.

Istungi avab Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Paul Puustusmaa. Kodanikuühiskonna uuest programmist ja valitsuse eesmärkidest räägib rahvastikuminister Riina Solman. Rahvusvahelise spordivabatahtlike liikumise Scult asutaja ja tegevjuht Ott Pärna kõneleb vabatahtliku tegevuse võimalustest ning selle kasust riigile ja ühiskonnale. Telia Eesti juhtkonna liige ja kommunikatsioonidirektor Katrin Isotamm räägib tööandja motivatsioonist töötajate vabatahtliku tegevuse soodustamisel. Sõnavõtuga esineb ka Riigikogu kodanikuühiskonna toetusrühma esimees Heiki Hepner. Istungi lõpetab arutelu.

Istungil on lubanud osaleda Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingu, SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Eesti Külaliikumise Kodukant, Vabaühenduste Liidu, Eesti Kirikute Nõukogu, Domus Dorpatensise, MTÜ Maakondlikud Arenduskeskused, MTÜ Nähtamatud Loomad, Eesti Lasterikaste Perede Liidu, Serve The City Tallinna, Päästearmee, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku, e-Riigi Akadeemia Sihtasutuse, SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse, Eesti Tööandjate Keskliidu, loomade eestkoste organisatsiooni Loomus, MTÜ Eesti Vähiliidu, Helpific’u, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Eesti HIV-positiivsete võrgustiku, Avatud Lootuse Fondi ja MTÜ Eesti Üliõpilaskondade Liidu esindajad.

Istungit saab jälgida veebiülekandes.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside