Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseadus-, sotsiaal- ja kultuurikomisjon peavad teisipäeval, 8. novembril avaliku istungi kodanikuühiskonna arengust, kus eksperdid teevad ettekandeid vabakonna tähtsusest ja rollist ühiskonnas ning innovatsioonis.

„Aktiivselt tegutsevad vabaühendused on üheks demokraatliku riigi ja hästi toimiva ühiskonna tunnuseks,“ märkis istungil avasõnad ütlev põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet. „Seetõttu on enesestmõistetav, et Riigikogu tähtsustab kodanikuühiskonna arengut ja aitab sellele igati kaasa.“

Istungil teevad ettekande ka sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk, kultuurikomisjoni esimees Laine Randjärv, Riigikogu kodanikuühiskonna toetusrühma esimees Yoko Alender ja siseminister Hanno Pevkur.

Kokk tõdes, et kodanikuühiskonnal on oluline roll Eesti ühiskonnas. „Üheks heaks näiteks on naiste varjupaikade aastatepikkune sihikindel töö, mis on aidanud luua muutust ühiskonda,“ lausus ta. „Vaatamata riigi ja tugikeskuste aktiivsele koostööle oli aastaid nende töö vabatahtlik ja rahastamine n-ö aastapõhine ja jätkusuutmatu. Käesoleva aasta 19. oktoobril võttis Riigikogu vastu ohvriabi seaduse muudatused, millega pilootprojektist on saanud riigi rahastatav teenus.“

Randjärv ütles, et riigi võimuses ei ole jõuda iga üksiku vabaühenduseni, kuid toetades vabaühenduste katusorganisatsioone saab riik seeläbi suurendada vabaühenduste võimekust erisuguste rollidega toime tulla. „Riigikogu tasandil vabaühenduste kaasamine eelnõude menetlemisesse aitab arendada vabaühenduste rolli lahendusi pakkuva partnerina ning aitab neil selgemini mõista tasakaaluka seadusloome protsessi,“ lisas ta.

Poliitikauuringute Keskuse PRAXIS juhatuse esimees Tarmo Jüristo räägib homme vabakonna ja avaliku võimu suhetest ning vabakonna tugevdamisest. Riigikantselei avaliku sektori ja sotsiaalse innovatsiooni rakkerühma nõunik Hille Hinsberg teeb ettekande vabaühenduste rollist innovatsioonis ning Vabaühenduste Liidu EMSL juhataja Maris Jõgeva räägib vabaühenduste rollidest ja vajadustest.

Kell 14 Riigikogu konverentsisaalis algav istung on jälgitav veebiülekandes.

Avaliku istungi ajakava.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside