Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon arutas tänasel istungil õiguskantsleri pöördumist korruptsiooni ohjeldamisest kohalikes omavalitsustes.

Õiguskantsler Ülle Madise palus oma pöördumises põhiseaduskomisjonil kaaluda seaduste muutmist selliselt, et need ohjeldaks korruptsiooni linnades ja valdades. Praegusel kujul seadused õiguskantsleri hinnangul seda ei taga.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants ütles, et  komisjoni eesmärk on jõuda lähikuudel selleni, et põhiseaduskomisjon on valmis algatama seaduste täiendusi, mille eesmärk on takistada kohalikes omavalitsustes korruptsiooni.

„Komisjoni liikmed olid kõik sellega nõus, et kui kohalikule omavalitsusele on kahju tekitatud, siis tuleb see kahju toime panijal ka hüvitada. Meie roll komisjonis on leida parim viis selle probleemi lahendamiseks,“ ütles Pomerants.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees Jüri Adams ütles, et on kaks lähenemisviisi, kas tegeleda korruptsiooni ennetava tõkestamisega või korruptantide tagantjärele karistamisega. „Korruptsioonis süüdi olevad isikud ei tohiks üldjuhul saada kandideerida volikogudesse ega olla omavalitsustega töö- või ärisuhetes.“

Õiguskantsler toob oma pöördumises välja mitmeid kitsaskohti ja kuna need puudutavad mitut erinevat seadust, siis on põhiseaduskomisjonil plaan välja tulla Marko Pomerantsi sõnul ulatuslikuma plaaniga, mis korruptsioonile kohalikes omavalitsustes piiri paneb.

Riigikogu pressiteenistus
Eva Vahur
631 6592, 533 00619
[email protected] 
Päringud:
[email protected]

Tagasiside