Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon alustab täna kahepäevast visiiti Leedus, kus kohtumistel Läti ja Leedu parlamendisaadikutega saadakse ülevaade teiste Balti riikide omavalitsustest ja ette võetud haldusreformidest.

„Riigikogus on täie hooga käimas arutelud haldusreformi eelnõu üle ning on äärmiselt kasulik kohtuda Läti ja Leedu saadikutega, et saada vahetut tagasisidet ja hinnanguid nendes riikides toimunud haldusreformide kohta,“ ütles põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet.

Lisaks Laanetile osalevad 5.-6. maini kestval visiidil ka komisjoni aseesimees Jüri Adams ning komisjoni liikmed Andres Anvelt, Peeter Ernits, Siim Kiisler ja Jaak Madison.

Haldusreformi seaduse eelnõu (200 SE) tuleb Riigikogus teisele lugemisele 11. mail. Eelnõu sisaldab endas haldusreformi läbiviimise aluseid ja korda, määrab ära kohaliku omavalitsuse miinimumsuuruse ja sellega seotud erandid ning omavalitsuste ühinemisel kaasnevad õigused ja kohustused.

Haldusreformi eesmärk on omavalitsuste moodustumine, mis suudavad pakkuda inimestele paremaid avalikke teenuseid, tagada piirkondade konkurentsivõime kasvu ning täita iseseisvalt neile seadusega pandud ülesandeid.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside