Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhiseaduskomisjon toetas täna valitsuse ettepanekut täiendada riiklike tähtpäevade loetelu lastekaitsepäevaga ning Eesti lipu seaduses esitatud lipupäevade loetelu lastekaitsepäeva ja vanavanemate päevaga.

Komisjoni esimehe Paul Puustusmaa sõnul kannab soov hakata tähistama lastekaitsepäeva riikliku tähtpäevana sõnumit, et ühiskonnas on lapsed väärtustatud samamoodi kui emad ja isad, kellel on juba oma riiklik tähtpäev. „Vanavanemate päeva eesmärgiks on aga tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest,“ ütles Puustusmaa.

Puustusmaa selgitas, et komisjoni menetluses on ka opositsioonierakondade algatatud samasisulised eelnõud, mis on kavas ühendada pärast esimese lugemise lõpetamist.   

Põhiseaduskomisjoni liige Kaja Kallas avaldas kahetsust, et valitsus esitas poliitilise punktivõidu nimel kriisi ajal oma eelnõu, kuigi oleks võinud toetada samasisulist opositsiooni algatust. „Kuna sisuliselt ja sõnaliselt on aga eelnõud samad ja kõik parlamendis esindatud erakonnad toetavad seda, siis kokkuvõttes loodan, et juba 1. juunil saab lastekaitsepäeva puhul heisata sinimustvalged riigilipud,“ ütles Kallas. Ka praegu tähistatakse lastekaitsepäeva ning selle muutmine riiklikuks tähtpäevaks ja ametlikuks lipupäevaks on tema sõnul igati põhjendatud ja loogiline.

Valitsuse esitatud pühade ja tähtpäevade seaduse ning Eesti lipu seaduse muutmise seaduse eelnõu (172 SE) seletuskirjas seisab, et lastekaitsepäeva riiklikuks tähtpäevaks ja lipupäevaks muutmine on märgiline samm selles suunas, et pöörata tähelepanu laste õigustele ja väärtustada lastega töötavaid inimesi. Vanavanemate päeva tähistatakse juba praegu Eestis riikliku tähtpäevana, kuid mitte lipupäevana.

Komisjoni ettepanek on eelnõu esimesele lugemisele saata 13. mail.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside