Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon toetas tänasel istungil Pille Lehise kandidatuuri Andmekaitse Inspektsiooni (AKI) peadirektori kohale.

Põhiseaduskomisjoni aseesimees Indrek Saar ütles, et komisjon usaldab justiitsministri valikut. „Lehis on seadnud eesmärgiks suurendada inspektsiooni avatust. Ka põhiseaduskomisjon peab tähtsaks, et avalikkus saaks andmekaitse ja andmete hoiustamise küsimustes selget, arusaadavat ja põhjalikku infot,“ lisas Saar.

Justiitsminister Raivo Aegi sõnul on Lehis võimekas juht, kel on olemas valdkonna teadmised ning pikaajaline kogemus meeskonna ja protsesside juhtimises ning strateegilises planeerimises.

Pille Lehisel on magistrikraad õigusteaduses, ta on töötanud juhtivatel kohtadel Maksu- ja Tolliametis juriidilise osakonna kohtumenetluse valdkonnas. Peadirektori ametikohal näeb Lehis olulisemate väljakutsetena Andmekaitse Inspektsiooni rolli tugevdamist ühiskonnas ning paremat koostööd riigi, erasektori ja kodanikega.

Isikuandmete kaitse seaduse kohaselt nimetab Andmekaitse Inspektsiooni juhi justiitsministri ettepanekul ametisse valitsus, olles eelnevalt ära kuulanud Riigikogu põhiseaduskomisjoni seisukoha. AKI peadirektori ametiaeg kestab viis aastat.

Andmekaitse Inspektsioon teostab järelevalvet isikuandmete kaitse seaduse, avaliku teabe seaduse ja elektroonilise side seaduse täitmise üle.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside