Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhiseaduskomisjon kuulas täna peaminister Jüri Ratase ülevaadet eriolukorrast väljumise strateegiast ja otsustas pöörduda õiguskantsleri poole palvega hinnata, kas avalike koosolekute piirangute jätkamine on põhjendatud.  

Komisjoni esimehe Paul Puustusmaa sõnul ühendas komisjoni liikmeid mure inimeste põhiseadusliku õiguse pärast avaldada oma arvamust meeleavaldustel ja avalikel kogunemistel. „Liigume igal juhul piirangute leevendamise suunas ja paljud tahaksid nendest loobuda aktiivsemalt, aga siin on ka teatud ohud,“ ütles Puustusmaa. „Rahvarohketel kogunemistel võib viirus uuesti levima hakata.“

Komisjoni aseesimees Lauri Läänemets täiendas, et kui avalikud kogunemised on keelatud, siis tuleb seda selgesti välja öelda kõigi ürituste kohta või lubada toimuda kõigil avalike kogunemistel, kui järgitakse kahe meetri distantsi. „Õigus oma meelt avaldada ja rahumeelselt koguneda, on üks demokraatliku riigi põhiõigustest,“ ütles Läänemets.   

Komisjoni istungil räägiti veel majanduse avamisest ja näomaskide kandmisest. Peaminister ja eriolukorra juht Jüri Ratas selgitas komisjonile, et eriolukorra lõpp on 17. mai ja praeguste näitajate põhjal on võimalik järk-järgult ka piirangutest loobuda. Kuid ta viitas ka oma vastutusele, kui olukord peaks taas halvenema. Rääkides maskide kandmisest ütles valitsusjuht, et see ei muutu kõikjal kohustuslikuks. Ühistranspordis võiks maski kandmine olla tema sõnul soovituslik.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside