Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon vaatas tänasel istungil läbi isikuandmete kaitse seaduse eelnõule ja selle rakendamise seaduse eelnõule tehtud muudatusettepanekud ning saatis mõlemad eelnõud teisele lugemisele.

Põhiseaduskomisjoni esimehe Marko Pomerantsi sõnul viis komisjon eelnõudesse sisse omajagu muudatusi. „Komisjon otsustas, et haldusasjade numbrid jäävad avalikuks, kohtulahendites on ka edaspidi kirjas initsiaalid, mitte pseudonüümid, ning kriminaalmenetluses on süüdistatavate nimed tulevikuski avalikud. Andmekaitse seaduse ja selle rakendusseaduse pärast ajalehed Eestis ilmumata ei jää,“ lausus Pomerants.

Komisjoni liige Peep Aru tõi välja, et komisjon ei pidanud otstarbekaks piirata ligipääsu abieluvararegistri registrikaardile. „Samuti muutis komisjon ligipääsupiirangut surnud inimese andmetele. Kui algses eelnõus oli 30-aastane piirang, siis komisjoni muudatusettepaneku järgi võib surnu andmeid töödelda kümme aastat pärast surma,“ ütles Aru.

Komisjon viis eelnõudesse sisse teisigi muudatusi. Ühe muudatuse järgi tuleb avalikus kohas pildistamisest ja filmimisest teada anda nii, et see oleks arusaadav ja enda jäädvustamist saaks soovi korral vältida.

Istungil osalesid Justiitsministeeriumi avaliku õiguse talituse juhataja Illimar Pärnamägi, sama talituse nõunikud Mirjam Rannula ja Marii-Liisi Makara, karistusõiguse ja menetluse talituse nõunik Julia Antonova ning õiguspoliitika osakonna nooremnõunik Artur Lundalin.

Komisjon otsustas saata valitsuse algatatud isikuandmete kaitse seaduse eelnõu (679 SE) ja isikuandmete kaitse seaduse rakendamise seaduse eelnõu (650 SE) Riigikogu täiskogu istungile teisele lugemisele 21. novembril.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside