Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon koguneb kolmapäeval, 6. jaanuaril kell 14 ja neljapäeval, 7. jaanuaril kell 10 erakorraliselt istungitele, et arutada rahvahääletuse korraldamist abielu mõiste küsimuses ning eelnõule esitatud muudatusettepanekuid.

„Komisjon koguneb rahvahääletuse korraldamist seadust puudutava eelnõu arutamiseks erakorraliselt, et ette valmistada rahvahääletuse eelnõu teist lugemist,“ ütles komisjoni esimees Anti Poolamets. „Riigikogu ametnikud on muudatusettepanekute registreerimisel ära teinud tohutu töö. Nüüd on aeg neid arutama hakata, kuigi opositsioon on öelnud, et ettepanekud on tehtud üksnes rahvahääletuse takistamiseks.“

Poolametsa sõnul on obstruktsiooni ulatus seninägematu ning opositsioon on muudatusettepanekutele kulutanud sadu töötunde. „Paraku teeb tuhandete karikatuursete ettepanekute esitamine Riigikogu mainele üksnes kahju,“ ütles Poolamets. „Parlamendi töö täielikku blokeerimist ei saa aktsepteerida, sest see ületab ratsionaalse debati piirid.“

Poolamets lisas, et ootab huviga ka Eesti õigusteadlaste arvamust, kuidas ületada obstruktsioon, mis on võtnud parlamentarismi kahjustavad mõõtmed. 

Põhiseaduskomisjoni erakorralised istungid toimuvad Jaan Tõnissoni nõupidamisruumis.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni ja Isamaa fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse eelnõu rahvahääletuse korraldamiseks abielu mõiste küsimuses (288 OE) läbis Riigikogus esimese lugemise 14. detsembril. Eelnõule esitati tähtajaks ligi 10 000 muudatusettepanekut.

Eelnõu näeb ette panna 2021. aasta 18. aprillil korraldatavale rahvahääletusele muu riigielu küsimus: „Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?“. Rahvahääletuse toimumiseks sel kuupäeval peab Riigikogu eelnõu otsusena vastu võtma kolm kuud varem ehk hiljemalt 18. jaanuaril.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee   
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside