Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon kaalus oma tänasel istungil riigivalitsemise reformi väljatöötamiseks töögrupi moodustamist ning otsustas saata vastava ettepaneku Riigikogu fraktsioonidele.

„Töögrupp oleks vajalik, et astuda järgmised sammudi riigivalitsemise reformi väljatöötamisel,“ lausus komisjoni esimees Kalle Laanet. „Fraktsioonid võiksid nüüd teha oma ettepanekud selle töögrupi võimaliku koosseisu ning töötamise kohta.“

Laaneti sõnul võiks töögrupp hakata koosnema nii poliitikutest kui ka ekspertidest ning selle ülesandeks oleks Eesti riigivalitsemise ees olevate probleemide kaardistamine ja visioonide väljatöötamine, milline peaks olema Eesti riigivalitsemise nii lähemas kui ka kaugemas tulevikus. Ta lisas, et töögrupp võiks läbi põhiseaduskomisjoni hakata Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimusena (OTRK) tegema kaks korda aastas ülevaateid riigivalitsemise reformi väljatöötamisel tehtud tööst ja järeldustest.

Riigikogu arutas 14. aprillil olulise tähtsusega riikliku küsimusena (OTRK) riigivalitsemise reformi ning paljudes sealsetes sõnavõttudes rõhutati vajadust riigivalitsemise reformi ja Eesti riigivalitsemise süsteemi analüüsimise järele.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside