Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon kaalub oma tänasel istungil muudatuste tegemist Vabariigi Presidendi puhkuse regulatsiooni. Arutelu on ajendatud presidendi kantselei pöördumisest, mille kohaselt on presidendi puhkuse regulatsioon mitmeti mõistetav ning raskesti elluviidav.

„Presidendi töökorra seadusest tulenevat puhkuse regulatsiooni ei ole praktikas tõepoolest kunagi rakendatud ja ükski president ei ole seadusega võimaldatud puhkust kasutanud,” ütles põhiseaduskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher. „Presidendi kantselei soov muuta presidendi puhkuse regulatsioon õigusselgemaks ja paremini rakendatavaks on täiesti mõistetav.“

Vaheri sõnul kavatseb komisjon analüüsida presidendi puhkuse regulatsiooniga seotud kitsaskohti ning kaaluda regulatsiooni muutmist.

Presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo saatis veebruaris Riigikogule pöördumise, milles viitas probleemidele Vabariigi Presidendi puhkuse regulatsioonis. Riisalo palus parlamendil analüüsida ning vajadusel täpsustada kehtivat regulatsiooni nii, et oleks tagatud õigusselgus, regulatsioon oleks praktikas kohaldatav ning ei läheks vastuollu avaliku õiglustundega.

Põhiseaduskomisjoni istung algab kell 11.15. Istungile on kutsutud presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo, presidendi õigusnõunik Paloma Krõõt Tupay ja presidendi kantselei siseosakonna juhataja asetäitja Mall Gramberg.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside