Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhiseaduskomisjon arutas tänasel istungil välismaalaste seaduse, kõrgharidusseaduse ning õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muudatusi, mis korrastab välismaalaste Eestis õppimise ja töötamise regulatsiooni ning siin viibimise, õppimise ja elama asumise tingimusi.

Komisjoni esimehe Paul Puustusmaa sõnul hõlmab eelnõu mitmeid Eesti elu olulisi valdkondi, mistõttu vajab see Riigikogus põhjalikku arutelu. Puustusmaa märkis, et eelnõu kohta on tulnud huvigruppidelt palju ettepanekuid. „Kuulame nad kõik kindlasti ära peale eelnõu esimest lugemist,“ ütles Puustusmaa. „Samuti küsime eelnõu kohta arvamust teistelt valdkondlikelt komisjonidelt.“

Komisjoni aseesimees Lauri Läänemets märkis, et valitsuse esitatud eelnõu ei ole koostatud head õigusloome tava järgides. „Kuna eelnõu ei ole läbinud kooskõlastusringi ja eelnõu seletuskiri on puudulik, siis opositsioon esimese lugemise lõpetamist ei toeta,“ selgitas ta.

Komisjonile tutvustas eelnõu siseminister Mart Helme. Ta selgitas komisjonile, et eelnõu käsitleb kolmandatest riikidest pärit õpi- ja töörännet. Eelnõu peamised eesmärgid on korrastada Eestis töötamise reegleid, arvestades majanduse ja tööturu arengujooni ning pikaajalise viisa andmist, õppimise eesmärgil elamisloa taotlemist ja välismaalaste Eestisse elama asumist pärast õpinguid. 

Põhiseaduskomisjon otsustas saata valitsuse algatatud välismaalaste seaduse, kõrgharidusseaduse ning õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muutmise seaduse eelnõu (241 SE) Riigikogu täiskogu istungile esimeseks lugemiseks 21. oktoobril ja tegi ettepaneku määrata muudatusettepanekute esitamise tähtajaks 20. november.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
tel 631 6356, 515 3903
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside