Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhiseaduskomisjon algatas tänasel istungil konsensuslikult kohtute seaduse muutmise eelnõu, mis teeb paindlikumaks kohtunike täiskogu kogunemise, hääletamise ja valimiste korra.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets ütles, et komisjon algatas muudatused Riigikohtu ettepanekul, sest koroonaviiruse leviku tõttu ei pruugi olla mõistlik 242 kohtuniku füüsiline kogunemine täiskogule kehtiva seaduse järgi veebruari teisel reedel.

„Kohtute seadust muutes anname Riigikohtu esimehele võimaluse kutsuda täiskogu mõjuval põhjusel kokku ka muul ajal ning teha seda kas osaliselt või täielikult veebiülekande vormis,“ selgitas Poolamets.

Riigikohtu esimehe Villu Kõve ettepanekul täiendatakse seadust nii, et täiskogu hääletamis- ja valimistoiminguid oleks võimalik läbi viia elektrooniliselt või kirjalikult. Samuti on eelnõus ette nähtud omavalitsusorganite kohtunikest liikmete ametiaja pikenemine.

Kõve selgitas komisjonile, et selle muudatusega tagatakse omavalitsusorganite töö jätkumine juhtudel, mil kohtunike täiskogu ei kogune ettenähtud ajal ja pole valinud uusi liikmeid. Kohtunike täiskogu edasilükkumisel uuel toimumisajal valitud omavalitsusorganite liikmete ametiaeg kestab järgmise koosseisu korralise valimiseni.

Komisjon tegi Riigikogu juhatusele ettepaneku saata eelnõu esimesele lugemisele 15. detsembril. Vastuvõtmisel jõustub seadus 2021. aasta 8. veebruaril.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside