Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon tutvus ülevaatega Eesti Euroopa Liidu turvalisuspoliitikast aastatel 2015-2019 ning komisjoni esimehe Kalle Laaneti sõnul tuleb Euroopa üha tihedama koostöö juures hoolikalt jälgida, et Eesti ei taganeks oma põhiseaduses olevatest põhimõtetest.

„Oleme tahtnud endale üha rohkem Euroopat ja just seda positiivset ehk euroopalikku heaolu ja majanduslikku kindlustunnet,“ ütles Laanet. „Täna on meieni jõudnud ka need miinuspooled, mis Euroopaga kaasnevad.“

Laaneti sõnul ei saa Eesti nendele miinustele ükskõikselt selga pöörata. „Samas tuleb meil aga eesseisvatel aastatel hoolikalt jälgida seda, et üha suurenevas Euroopa integratsioonis ei läheks kaotsi Eesti ja Eesti põhiseaduses olevad põhimõtted,“ lisas ta.

Põhiseaduskomisjon kuulas oma tänasel istungil siseministeeriumi, justiitsministeeriumi ja Riigikantselei esindajate ülevaadet Eesti Euroopa Liidu turvalisuspoliitikast aastatel 2015-2019. Komisjonile anti näiteks selgitusi rändepoliitikast, küberturvalisuse arendamisest ning samuti terrorismivastasest ja organiseeritud kuritegevuse vastasest võitlusest.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
urmas.seaver@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside