Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe Kalle Laaneti sõnul ei tohiks riigiasutused küsida kodanikelt üha uuesti ja uuesti andmeid, mida inimesed on riigile juba korra esitanud ning mis on olemas riigi infosüsteemides.

„E-riigile ei ole kohane, kui inimene peab riigilt või omavalitsuselt mingi teenuse saamiseks  esitama andmeid, mis tegelikult on riigi infosüsteemides juba olemas,“ ütles Kalle Laanet.

Põhiseaduskomisjon arutas valitsuse algatatud avaliku teabe seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (71 SE), millele Riigikogu liikmed Monika Haukanõmm ja Jüri Adams esitasid muudatusettepaneku andmete ühekordse küsimise põhimõtte seadustamiseks. Muudatusettepaneku kohaselt ei tohiks riigiasutused küsida ettevõtetelt ja eraisikutelt andmeid, mis asutustele on kättesaadavad riigi infosüsteemidest.

Põhiseaduskomisjon ei toetanud muudatusettepaneku kirjutamist sellesse seaduseelnõusse.

„Avaliku teabe seadusesse on ühekordse küsimise põhimõtet väga keeruline sisse kirjutada, kuid samas peaksid ametiasutused seda põhimõtet ka ilma seadusesse kirja panemata kindlasti järgima,“ selgitas Laanet. „Samuti ootab komisjon justiitsministeeriumilt, et tulevikus eriseaduste muutmisel arvestaks ministeerium vajadusega fikseerida ühekordse küsimise põhimõte.“

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside