Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet rõhutas kohtumisel Euroopa Liidu Õigusalase Koostöö Üksuse (Eurojust) presidendi Michèle Coninsx`ga, et Euroopa turvalisuse tagamine ja kuritegevuse vastu võitlemine nõuab inimeste vahelist kiiret koostööd.

„Euroopa turvalisuse tagamine nõuab erinevates riikides ja erinevates agentuurides töötavate inimeste vahelist kiiret koostööd ning arvestades viimastel aastatel tekkinud uusi julgeolekuriske, on koostöö tähtsus vaid kasvamas,“ ütles Kalle Laanet. „Mida ladusamalt ja kiiremalt eri agentuuride inimesed koostööd teevad ja infot vahetavad, seda edukamad me oleme turvalisuse tagamisel ja rahvusvahelise kuritegevuse vastu võitlemisel.“

Eurojusti president Michèle Coninsx viibib Eestis kolmepäevasel visiidil, mille käigus kohtub ka peaminister Taavi Rõivase, justiitsminister Urmas Reinsalu, riigi peaprokurör Lavly Perlingu ja kaitsepolitseiameti peadirektori Arnold Sinisaluga.

Eurojust abistab Euroopa Liidu liikmesriike võitluses raskete organiseeritud kuritegude vastu, mis hõlmavad rohkem kui ühte liikmesriiki. Samuti korraldab Eurojust Euroopa õigusalase koostöö võrgustiku, ühiste uurimisrühmade võrgustiku ja genotsiidi, inimsusevastaste kuritegude ja sõjakuritegude uurimise ning nende eest vastutusele võtmise võrgustiku (genotsiidivastane võrgustik) sekretariaatide tööd.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside