Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas täna toetada justiitsministri ettepanekut nimetada Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor Pille Lehis ametisse uueks ametiajaks.

Põhiseaduskomisjoni esimehe Hendrik Johannes Terrase sõnul on Lehis inspektsiooni juhina hästi hakkama saanud ja komisjoni liikmed toetasid tema jätkamist.

Inspektsiooni peadirektori ametisse nimetamise kohta palus põhiseaduskomisjonilt seisukohta justiitsminister Madis Timpson, kelle sõnul on Lehisel väga hea ülevaade valdkonna ees seisvatest väljakutsetest ning konkreetne ja selge visioon, mida ta järgmise ametiaja jooksul soovib juhina ellu viia. Muu hulgas soovib Lehis suurendada inspektsiooni järelevalve võimekust, tõsta ühiskonna teadlikkust andmekaitsest, julgustada dialoogi ja koostööd huvigruppidega ning muuta inspektsiooni tegevus avatumaks.

Lehis asus Andmekaitse Inspektsioonis tööle 2019. aasta augustis, kokku on ta avalikus sektoris töötanud enam kui 15 aastat.

Seaduse kohaselt nimetab Andmekaitse Inspektsiooni juhi justiitsministri ettepanekul viieks aastaks ametisse valitsus, olles enne ära kuulanud Riigikogu põhiseaduskomisjoni seisukoha.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside