Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet ütles rändekriisi õppetundidele pühendatud foorumil, et Eesti peab jääma avatuks ja kiiresti reageerivaks riigiks ning ei tohi ennast ümbritseda müüridega.

„Meie kõige olulisem otsus lähitulevikus on see, et kas me jääme jätkuvalt avatuks või hakkame riigi sees ja riigi ümber müüre ehitama,“ ütles Kalle Laanet. „Minu kindel veendumus on, et müüride ehitamine ei vii meid edasi.“ Ta lisas, et just avatuna saab Eesti riik olla rahvusvaheline koostööpartner teistele riikidele.

Laaneti sõnul on väga oluline ka see, kui paindlik ja kiiresti reageeriv on Eesti riik muutuvatele oludele ning kui operatiivselt ja põhjalikult muutustest ja ette võetavatest sammudest avalikkust teavitatakse. „Me peame riigi ja ühiskonnana olema paindlikud ja suutma vajadusel kiiresti otsustada, sest täna on võimatu ette teada, kuhu täpselt rändekriis välja jõuab ja milliseid muudatusi see endaga maailmas kaasa toob,“ lausus ta.

Kell 9.30 alanud VI Rändefoorum „Rändekriisi õppetunnid“ toimub Riigikogu Komandandi maja saalis (Toompea 1) ning kestab kella 14ni. Foorumil esineb ka Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt ja siseminister Hanno Pevkur.

Ühtekokku teevad ettekandeid ning osalevad vestlusringis 16 esinejat. Rändefoorumi esinejad ja ajakava.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside