Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon ei toetanud oma tänasel istungil Eestimaa Roheliste fraktsiooni esitatud otsuse eelnõu „Riigikogu probleemkomisjoni moodustamine kütuste- ja energiamajanduse oluliste strateegiliste suundade väljatöötamiseks”. Pärast põhjalikku arutelu otsustas komisjon 6 poolt- ja 2 vastuhäälega teha täiskogule ettepanek eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata.

Põhiseaduskomisjoni esimehe Väino Linde sõnul on energeetikas strateegiliste suundade väljatöötamine valitsuse pädevuses ning Riigikogu hakkab nendega tegelema pärast nende parlamendile esitamist. Ka ei esitanud eelnõu algatajad põhiseaduskomisjonile piisavalt argumente, miks tuleb moodustada veel üks parlamendikomisjon. „Majanduskomisjonil on piisav kompetents tegelemaks ka energiastrateegiaga ning lisabürokraatiat ühe täiendava komisjoni näol pole Riigikogule vaja,” lisas Linde.

Eelnõu tuleb esimesele lugemisele Riigikogu erakorralisel istungil 13. augustil ning põhiseaduskomisjoni poolseks ettekandjaks on komisjoni esimees Väino Linde.  

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside