Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas oma teisipäevasel istungil koos huvigruppidega kollektiivlepingu ja kollektiivse töötüli lahendamise seaduse eelnõu (623 SE), kus enim vaidlusi tekitasid streigiõiguse ja kollektiivlepingu sõlmimisega seotud küsimused.

„Kuna ametiühingute ja tööandjate esindajad tõid arutelu käigus välja selged erimeelsused, siis soovitas sotsiaalkomisjon osapooltel ühisosa otsida ja ning esitada oma ettepanekud kirjalikult, et komisjon saaks nii olulise eelnõuga edasi minna,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof. Eeldatavasti viib komisjon enne esimest lugemist eelnõusse sisse mõned muudatused, lisas Pikhof.

Eelnõu eesmärk on luua kaasaegne sotsiaalmajanduslikke olusid arvestav õiguslik raamistik kollektiivlepingu läbirääkimisteks ja kollektiivsete töötülide lahendamiseks.

Eelnõu ühendab üheks õigusaktiks kaks kehtivat kollektiivset tööõigust puudutavat seadust – kollektiivlepingu seaduse ja kollektiivse töötüli lahendamise seaduse.

Istungil osalesid Ametiühingute Keskliidu, Tööandjate Keskliidu, Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioonist TALO, riikliku lepitaja, justiitsministeeriumi ning sotsiaalministeeriumi esindajad.

Fotod istungilt

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside