Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Seoses Euroopa Liiduga liitumislepingu allakirjutamisega andis Riigikogu esimees Ene Ergma täna piduliku lõuna liitumisettevalmistustega aktiivselt tegelevate Riigikogu liikmete auks.

Täna Ateenas toimunud liitumislepingu allkirjastamine on Eesti Vabariigi jaoks väga tähtis sündmus, mille nimel Riigikogu eelmine koosseis on ära teinud hiiglasliku töö. Ene Ergma tänas Riigikogu kauaaegset esimeest Toomas Savi ja eelmise koosseisu Euroopa Asjade Komisjoni esimeest ja Konvendi liiget Tunne Kelamit, komisjoni aseesimeest ja Konvendi liiget Peeter Kreitzbergi ning komisjoni liiget Janno Reiljanit tubli töö eest Euroopa Asjade Komisjoni ja Eesti huvide eest seismisel Euroopa Liiduga integreerumise protsessis.

Kohtumise käigus arutati eelseisvaid aktuaalseid küsimusi Riigikogu Euroopa Liidu alase töö vastavusse viimiseks uute nõuetega. ”Uus olukord seisneb selles, et Euroopa Liidu temaatika ei ole enam pelgalt üksikute välispoliitika asjatundjate töövaldkond, vaid puudutab pea kõigi Riigikogu liikmete tegevust,” ütles Tunne Kelam.

”Töö Euroopa Liidu regulatsioonide ja direktiividega eeldab põhjalikku analüütilist tööd ning vastava ettevalmistusega tippekspertide kaasamine Riigikogu Kantselei koosseisu on äärmiselt vajalik,” lisasid Mart Laar ja Peeter Kreitzberg.

Osavõtjad nõustusid, et on vajalik jätkata juba traditsiooniliseks kujunenud konverentsi ”Eesti ja Euroopa Liit” korraldamist. ”Sellest on saanud Eesti kaubamärk,” tõdes Riigikogu aseesimees Toomas Savi.

”Kindlasti tuleb parandada tööd avalikkusega ning kutsuda üles Riigikogu liikmeid veelgi aktiivsemalt selgitama Euroopa Liiduga liitumisega kaasnevat mõju Eesti kodanikele, et kindlustada referendumil selge ”jah” Eesti astumisele Euroopa Liidu liikmeskonda,” ütles Ene Ergma kokkuvõtteks, kutsudes poliitilisi jõude üles ühendama oma jõupingutused Euroopa Liiduga liitumise nimel.

Täiendav info:

Jüri Kahn

6316390

 

 

Tagasiside