Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peterburis algas Läänemeremaade (LMN) 21. parlamentaarne konverents “Energia, keskkond ja sotsiaalne heaolu: koostöö Läänemere regiooni kestliku arengu nimel” kus Eestit esindavad Riigikogu aseesimees ja Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Laine Randjärv ning delegatsiooni aseesimees Aadu Must.

Rääkides LMNi alalises komitees järgmisest hooajast, mil Eesti võtab üle eesistumise, tõi Must parlamentaarse koostöö osas esile rohelise majandamise ja energia tõhususe, looduskaitse ja kestliku arengu ning majanduskasvu, innovatsiooni ja konkurentsivõime Läänemere piirkonnas. Tagamaks organisatsiooni tõhusam töö ja regiooni huvide parem esindatus 2012/2013 aastal tegi Must ettepaneku nimetada Eesti eesistumise ajaks täiendavalt alalise komitee aseesimeheks Balti Assamblee asepresident Raimond Vejonis, kes järgmisel aastal võtab üle Balti Assamblee presidendi ametikohused. Must kutsus konverentsil osalejaid ka järgmisele parlamentaarsele konverentsile, mis tuleval aastal leiab aset Pärnus.

Kahe päeva jooksul räägitakse konverentsil Läänemere piirkonna riikide koostööst, keskkonna olukorrast, merendusest ja sotsiaalprobleemidest. Konverentsil osalejad külastasid eelnevalt Lukoili naftaterminali Võsotskis, Loode-Venemaa heitvete käitlemise tehast ning tutvusid uue reisisadama terminaliga.

LMN parlamentaarne konverents moodustati 1991. aastal kui regiooni parlamentaarne foorum dialoogi pidamiseks kõikide parlamentide, parlamentaarsete organisatsioonide ja valitsusväliste ühenduste vahel.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside