Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Keit Pentus kohtus täna Toompeal Uus-Meremaa välisministri Murray McCully’ga. Külaline sai ülevaate Eesti maksusüsteemist, riigi rahanduse elujõulisusest, e-riigi tegevusest, IT sektorist ja ID kaardi kasutamise võimalustest.
 
Kohtumisel vahetati ka mõtteid mõlema riigi poliitilise süsteemi ja parlamentide funktsioneerimise küsimustes. Riigikogu aseesimees rõhutas kohtumisel Eesti soovi aktiviseerida riikidevahelisi kahepoolseid sidemeid, milles peaks olulisel kohal olema ka parlamentaarne suhtlemine. Nii Pentus kui ka McCully pidasid oluliseks vastastikuseid kõrgetasemelisi visiite, millega kaasneks ka äridelegatsioonide külaskäigud. “Eesti investeerimiskliima on ainulaadne ja meil kehtiv tulumaksusüsteem, mis võimaldab ettevõtjal investeerida teenitud tulu ilma sellelt maksu tasumata, on atraktiivne nii kohalikele kui välisettevõtjatele. Äridelegatsiooni külaskäik võimaldaks Eesti soodsa majanduskeskkonnaga tutvuda juba kohapeal ja sõlmida ettevõtjate vahel otsekontaktse,” selgitas Pentus.
 
McCully lubas edastada Eestist saadud informatsiooni ja positiivse kogemuse oma parlamendile ning asjaomastele organisatsioonide, et anda positiivne impulss kahe riigi suhete arendamisse.
 
Kohtumisel osales ka Eesti-Uus-Meremaa parlamendirühma esimees Imre Sooäär.

 

Fotod kohtumiselt:
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside