Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Keit Pentus ütles täna Riigikogus toimunud ettevõtlushariduse foorumit avades, et majanduskriisist väljumiseks ja tulevikus taas majandusele hoo sisse lükkamiseks panustab Eesti haridusele ja eurole.

“Kumbki ei anna kohest efekti, mõlemad on pikaajaline investeering ja mõlemad aitavad kaasa majandusele tõuke andmiseks,” sõnas Pentus. 

Pentus põhjendas ka gümnaasiumitesse ettevõtlusõppe lisamise vajadust.

„Gümnaasiumitesse ettevõtlusõppe aine lisamine ei kasvata mitte ainult uut ettevõtjate põlvkonda, vaid aitab arendada ettevõtlikku suhtumist, oma ideede teoks tegemise oskust laiemalt. Mida rohkem on neid inimesi, kes ettevõtluse toimimise põhimõtteid teavad, seda rohkem on ka neid, kes ettevõtjaid hinnata ja väärtustada oskavad,“ ütles Pentus.
Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas kõneles muudatustest, mida Riigikogu on seadustesse viinud või viimas, et soodustada ettevõtluskeskkonna arengut. Klaas tõi esile E-äriregistri loomise, mis võimaldab luua uue ettevõtte internetikeskkonnas vaid mõne tunniga. Töös on seadusemuudatus, mis lubab ettevõtte asutamist ilma kapitali sissemakset koheselt tegemata.
 
Klaasi kinnitusel toimub uue äriühingu asutamine või füüsilisest isikust ettevõtja registreerimine 70% ulatuses (sh osaühingute asutamine 40% ulatuses) portaali vahendusel.
Tänasel foorumil esinesid ettekandega ka Ivar Jegerson United Capital OÜ-st, Junior Achievement Eesti direktor Epp Vodja ja Tartu Ülikooli ettevõtluse professor ja ettevõtluskeskuse juhataja Tõnis Mets.
Foorumile järgnes Eesti parimate õpilasfirmade minimess Toompea lossi Valges saalis, kus õpilasfirmade esindajad tutvustasid oma tooteid ja teenuseid, ning Riigikogu aseesimehe Keit Pentuse vastuvõtt parimate õpilasfirmade esindajaile.

Tänane foorum toimus koostöös Junior Achievement Eestiga.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside