Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Koolides ettevõtlusõpet arendava Junior Achievement fondi esindajatega täna Toompea lossis kohtunud Riigikogu aseesimehe Keit Pentuse sõnul peaks ettevõtlus- ja ettevõtlikkusõpe aitama tulevikus vähendada ka noorte tööpuudust.

“Eesti noored on väga ettevõtlikud, aga tihti jääb neil oma väikese ettevõtte alustamiseks puudu praktilisi oskusi. Koolide õppekavasse lisanduv ettevõtlusõpe peaks seda pakkuma,” selgitas Keit Pentus. “Mida rohkem on Eestis tulevikus ettevõtlikke noori, kes näiteks tänu õpilasfirmast saadud kogemusele julgevad selle sammu astuda ja oma ettevõtte luua, seda rohkem on neid, kes loovad töökohti” “Tegelikult on ju kasvõi oma mikroettevõtte loomine kindlaim viis tööpuudusest välja tulla,” lisas Keit Pentus.
 
Riigikogu aseesimees selgitas, et loodava ettevõttega startimise toetuseid on ka praegu mitmeid. Nii on võimalik alustaval ettevõtjal 100 000 kroonist starditoetust saada EASist, tööta inimene võib töötukassast oma ettevõttega alustamise korral toetust saada 70 000 krooni. “Ettevõtte asutamine on Eestis võimalik interneti vahendusel kiiresti ja lihtsalt. Lähiajal jõuab Riigikogusse ka muudatus, mille järgi oleks ettevõtte asutamine võimalik ilma kapitali sissemaksuta, ka on plaan lihtsustada aruandlust. Need muudatused peavad kõik kaasa aitama sellele, et ükski inimene ei jätaks tulevikus ettevõtet asutamata kartusest keeruka asjaajamise ees,” lisas Keit Pentus.
 
17. veebruar 2010
 
Riigikogu pressitalitus
Margit Liivoja
pressisekretär, tel 631 6353
Tagasiside