Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimehe Keit Pentuse ja Leedu välisministri Audronius Ažubalise kohtumisel tõdeti rahuldustundega kahe riigi parlamentide omavahelisi häid suhteid. 

Pentus rõhutas kohtumisel, et omavahelises koostöös on vaja hoida tähelepanu keskmes Läänemere strateegia ja Euroopa Liidus kõikide turuosaliste võrdne kohtlemine. Ažubalis andis lühikese ülevaate Leedu poliitilisest ja majanduslikust olukorrast, märkides, et oluliseim probleem riigis on kõrge tööpuudus, millele soovitakse lähemal ajal panna piir. Pentuse sõnul on Eesti parlamendi ja valitsuse tegevuse eesmärgiks lahenduste otsimine tööpuuduse vähendamiseks. Lahendusena nähakse soodsa investeerimiskeskkonna loomist, mille üks vahend on euro kasutuselevõtmine.
 
Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson rõhutas kohtumisel Leedu välisministriga, et Eesti oluline tänavune eesmärk on minna üle ühisraha euro kasutusele. Mihkelson märkis ühe olulise eesmärgina soovi saada Euroopa IT-agentuuri asukohamaaks. Leedu välisminister lubas Eestit selle taotlemisel igati toetada. Kohtumisel olid kõne all ka Euroopa Liidu välisteenistuse rajamisega seotud probleemid, vastastikkune kandidaatide toetamine rahvusvahelistes organisatsioonides, suhted Venemaaga ja idapartnerlus.
 
Kohtumisel tõdeti heameelega vaadete kokkulangemist kõne all olnud küsimustes ja leiti, et mitmekülgset tihedat koostööd tuleb jätkata nii valitsuste kui ka parlamentide komisjonide vahel.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside