Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Kadri Simsoni esitatud küsimusele valitsuse maksupoliitiliste lubaduste kohta. 

Peaminister tõi näited majanduse olukorrast. Ta märkis, et majandus on pöördunud tõusule: septembri ekspordinumber oli hea – 40%, mis on kasv aastases võrdluses. Tööstustoodangu mahu kasvu näitaja oli 31%. „Ilmselt on kõigile arusaadav, et majanduskasv pöördub palgakasvuks. See pöördub ka eelarve tuludeks.” ütles Ansip. Ta lisas, et kui eelarve tulud hakkavad hästi laekuma, küllap on siis võimalik ka maksualandusi teha. „Aga kui rääkida kaugemast perspektiivist ja maksutõusudest, siis need on rohelisele majandamisele suunatud maksutõusud. Loodusressursse tuleb säästlikult kasutada ja selle teenistusse tuleb rakendada ka maksupoliitika,” põhjendas peaminister.
 
Peaminister vastas veel Evelyn Sepa esitatud küsimusele valitsuse arengukavade ja Marika Tuusi esitatud küsimusele Eesti elu raskuspunktide kohta.
 
Rahandusminister Jürgen Ligi vastas Jaak Aabi esitatud küsimusele rahapoliitika kohta.
 
Siseminister Marko Pomerants vastas Kalle Laaneti esitatud küsimusele tuleva aasta siseturvalisuse valdkonna eelarve kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside