Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu infotunnis Toomas Vareki esitatud küsimustele riigi majandusolukorra kohta. 

Ansip andis kõigepealt ülevaate põllumajandusele eraldatavatest toetustest. „Järgmise aasta riigieelarve eelnõu järgi makstakse põllumeestele Eestis otsetoetusi ja pindalatoetusi rohkem kui kunagi varem. Maaelule tervikuna makstakse nii otse Eesti maksumaksja poolt kui ka Euroopa Liidu maksumaksja poolt 4,3 miljardit krooni. Tunnistagem, et see on väga märkimisväärne summa, ja rohkemaks paraku Eesti maksumaksjad võimelised ei ole,“ märkis peaminister. „Järgmisel aastal suurenevad pindalatoetused ja põllumajanduslikud otsetoetused riigieelarve eelnõu järgi ligi 18%. Oludes, kus igalt poolt toimuvad kärped, on see toetuste suurenemine päris oluline, ja tunnistagem, see on ohver teiste eluvaldkondade arvelt,“ täpsustas Ansip.
 
Peaminister märkis, et olukord majanduses on stabiliseerunud. „Meil ei ole mingisugust erilist tõusu, aga ei ole ka mingisugust täiendavat langust enam. Seega stabiilsus on saabunud ja nüüd sõltub palju arengutest meie põhilistel eksporditurgudel. Kahjuks sõnumid nendelt eksporditurgudelt ei ole mitte kõige paremad,“ nentis Ansip. Peaministri arvates lähevad  asjad paremaks.
 
Kultuuriminister Laine Jänes vastas Mark Soosaare esitatud küsimusele Eesti kultuuripärandi saatuse kohta. Kaitseminister Jaak Aaviksoo vastas Toivo Tootseni esitatud küsimusele Vabadussõja võidusamba ja Ester Tuiksoo esitatud küsimusele kaitseministeeriumi hangete kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside