Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip vastas Mark Soosaare esitatud küsimusele Eesti elanike võrdse kohtlemise kohta. 

Soosaar märkis, et ühendus saarte ja mandri või siis saarte ja suursaarte vahel on kohati lünklik, aga vahel ka väga kallis. Hinnabarjäär on üsna sageli see, mis takistab saarte elanikke mandrile tulemast või neid ka külastamast.
 
Ansip sõnul on Eesti riik päris oluliselt panustanud väikesaartega ühenduste parandamisse. „Me oleme kulutanud väga märkimisväärseid summasid selleks, et ühendus mandri ja väikesaartega paraneks,” ütles Ansip. Ta tõi näidetena  AS Saarte Liinid projektid ning Piirissaares ja Vaagsaares sadamate rekonstrueerimise ulatusliku projekti maksumusega 33 miljonit krooni. Ansip täpsustas, et rakendamisel on Saarte Liinide projekt Kuivastu, Virtsu, Heltermaa ja Rohuküla sadamate rekonstrueerimiseks, mille kogumaksumus on 459 miljonit krooni. Tallinna Lennujaama, Kärdla, Kuressaare, Ruhnu ja Tartu lennujaamu hõlmava projekti kogumaksumus on 242 miljonit krooni.
 
Peaminister vastas veel Raivo Järvi esitatud küsimusele toimetulekutoetuste tõstmise kohta.
 
Välisminister Urmas Paet vastas Helle Kalda esitatud küsimusele Eesti võlgade, Inara Luigase esitatud küsimusele välisministeeriumi rollist välisinvesteeringute Eestisse toomise ning Evelyn Sepa esitatud küsimusele Eesti ja Euroopa Liidu kohta.
 
Justiitsminister Rein Lang vastas Lembit Kaljuvee esitatud küsimusele Eesti Energia ja konkurentsi kohta.
 
Istungi stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside