Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Juhan Parts rõhutas paindlikkuse vajadust üleminekul eestikeelsele haridusele.

Infotunnis rõhutas peaminister Juhan Parts vastates Riigikogu liikme Andres Herkeli küsimusele eestikeelsele haridusele ülemineku kohta, et antud probleemi lahendamisel tuleks olla paindliku suhtumisega. ”Üleskutset seadust mitte täita ei ole,” nentis peaminister. Parts märkis, et ettevalmistused, mis võimaldaksid paindlikult gümnaasiumiastmes võtta kasutusele rohkem eesti keelt, käivad. Meil ei ole määratud mingisuguseid lõpptähtaegu.

Peaminister kinnitas, et valitsusel ei ole kavatsust praegu algatada mingit seadusemuudatust, kuna selleks ei ole ka vajadust. Parts pidas oluliseks hirmude kõrvaldamist eesti keelt mittekõnelevate inimeste hulgas, justkui keegi tuleb käsukorras nõudma, et teatud ulatuses tuleb kohe hakata õppima ühte või teist ainet eesti keeles. See ei pruugi aga olla praktiliselt võimalik ega ka laste seisukohast mõistlik. ”Me peame siin olema väga paindlikud – peame arvestama inimeste motivatsiooni, ” rõhutas Parts.

Peaminister Juhan Parts vastas veel Mihhail Stalnuhhini küsimusele Vabariigi Valitsuse meediapoliitika, Ain Seppiku küsimusele Saaremaa Natura-alade, Katrin Saksa küsimusele venekeelsele elanikkonnale antud peaministri lubaduste, Mark Soosaare küsimusele Lihula kriisi lahendamisel valitsuse vastutuse ja Mart Laari küsimusele Läti kogemuse arvestamise kohta.

Justiitsminister Ken-Marti Vaher vastas Ivari Padari küsimusele tsiviilkohtupidamise ja Maret Maripuu küsimusele represseeritute kohta.

Siseminister Margus Leivo vastas Jüri Tamme küsimusele Vasalemma konstaabli kohta.

Riigikogu infotunnis käsitleti 9 teemat.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside